Nejlepší Need for Speed na mobil

Zatímco na počítači 30. října roku 2012 vychází již druhý díl této série Need for Speed Most Wanted, pro mobilní telefony je to teprve první. Možná byste očekávali totožnost obsahu těchto her jak na počítači, tak na mobilu, stejně jako tomu je např. u GTA San Andreas. Bohužel Vás ale musím zklamat, mobilní verze je možná až příliš odlišná od té počítačové. Absence volného pohybu po mapě, velice rozsáhlého tuningu a multiplayeru prostě zamrzí.

Přestaňme ale být skeptičtí, přece jen je to mobilní hra a ta nemůže mít 10GB jako na počítači. Na tuto dobu se jednalo o naprostou špičku v poli závodních her pro mobily. Ještě dnes grafika této hry patří mezi jednu z nejlepších.

Ve hře narazíte na spoustu závodů, za které si budete odemykat nová auta a dostávat herní měnu ($). Kterými budete moci vylepšovat vaše auto, nebo si koupit nové. Jak už z názvu hry napovídá, závody Vám budou ztěžovat policejní auta, které z Vás nespustí oči. Po odehrání určitého počtu závodů se Vám odemkne závod s rivaly. Celkem na Vás čeká 10 rivalů, které máte jednoho po druhém porazit. Díky tomu se budete posouvat v žebříčku z jedenáctého místa až na první, kde hra končí. I na dále však můžete hrát již zajeté dráhy a kupovat nová vozidla.

Ve hře se nachází 55 automobilů různých značek, od off-roadů až po super sporty a veterány. Těmto vozidlům můžete měnit barvu, to je ale co se týče tuningu vše. Dále si pro jednotlivé závody budete moci koupit různá vylepšení vašeho auta – typu „delší nitro…“. V ovládání můžete volit mezi otáčením mobilu (g-sensor) a volantem na obrazovce. Také si jistě všimnete celkem propracovaného demoličního modelu, ale na upadávání součástek zapomeňte. Naopak poškrábání a částečné odtržení nárazníků působí realisticky.

Závěr

Need for Speed Most Wanted je opravdu chytlavá závodní hra pro mobilní telefony. Absence širšího tuningu, volného pohybu po mapě a multiplayeru z verze pro pc sice zamrzí, ale i to hře časem odpustíte. Pokud Vám na tom ale opravdu záleží, pak doporučuji počkat, až bude NFS MW ve slevě.

Se hrou si hravě poradí i starší Android zařízení.

Datum vydání:  30. října 2012

Od vývojářského studia: Criterion Games

Vydalo: EA (Electronic Arts)

Platformy: Android, iOS, Microsoft Windows, PlayStation 3, PS Vita, Xbox 360

Velikost: 550MB (po vytvoření všech souborů 1900+MB)

Cena: 145 Kč (bez slevy)

Nogard (Twitter)

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s