Chilly Snow

Chilly Snow je mobilní hra vyvinutá studiem Acid Cousins. Zajímavé je, že na vývoji této hry se podíleli jen 2 tvůrci. Hra byla vydaná na konci roku 2017. Od vydání se jí doposud povedlo získat přes 10 miliónů stáhnutí. Chilly Snow nenápadně připomíná hru SkiFree z roku 1991 a osobně si myslím, že vývojáři čerpali inspiraci právě odtud.

Jak už název napovídá, hra bude mít co do činění se sněhem. Také z názvu můžete vyvodit, že se bude jednat o odpočinkovou „chill“ hru.

V této hře máte za úkol prokličkovat mezi stromy a dostat barevnou kouli ze svahu dolů až za cílovou lajnu. Ve hře nečekejte žádná složitá menu či nastavení, díky tomu hra působí jednoduchým lehkým dojmem, což bude jeden z klíčových faktorů, proč právě tato hra uspěla.

Klikáním na obrazovku ovládáte směr míčku. Na toto ovládání si jistě zvyknete takřka okamžitě, jelikož se jedná o velice jednoduchý jasný koncept. Koule za sebou bude zanechávat barevnou stopu, která jen dodává krásu a eleganci této hře. Cestu vám budou komplikovat také kameny, které se na vás budou tu a tam valit. Kvantita stromů a kamenů bude přibývat zvyšujícím se levelem. Za těsné minutí stromu budete dostávat bonusové body, ty se vám vynulují každým zničením míčku. Na druhou stranu, pokud level dokončíte bez jediné srážky stromu, okraje či kamenu, pak se vám body budou počítat do další úrovně.

Barvy prostředí se budou v každé úrovni měnit. Čím vetší level, tím dostanete více bodů za těsné minutí. Uvedu příklad, jste v úrovni 50, za každé těsné minutí dostane 50 bodů. Ve vyšších levelech se vám také bude přičítat více bodů za uraženou vzdálenost.

Váš hlavní cíl tedy bude dostat se do cíle bez jediné chyby a přitom nasbírat co největší počet bodů. Hlubší smysl však tato hra postrádá.

Hra je zdarma ke stažení na Google Play a na App Store, bohužel ale ve hře naleznete reklamy, které budou rušit váš zážitek ze hry a na slabších telefonech můžou způsobit mírné lagy. Ale je tu řešení! Stačí vypnout připojení k internetu a po reklamách nezbyde ani stopy. Nebo můžete podpořit vývojáře a nechat si reklamy odstranit za 95 Kč.

Závěr:

Chilly Snow je parádní minimalistická hra, vhodná pro příležitostné hráče nebo lidi, kteří si chtějí nějakým způsobem zkrátit čekání. Za mě ji mohu jen doporučit.

Napsal: Nogard (Twitter)

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s