Rally Fury

Rally Fury je nejlépe hodnocená rally hra na Google Play. Zaslouží si však toto hodnocení a je to skutečně nejlepší rally hra pro mobilní telefony? Na to se podíváme v tomto článku.

Hru vytvořil pouze jeden vývojář, který si založil studio Refuel Games. Pod tímto studiem hru následně zveřejnil. Samotná hra pak byla vydaná na konci roku 2017. Rally Fury tedy získalo přes 5 miliónů stáhnutí za rok a půl, což se pro hru vyvinutou jen jedním vývojářem dá považovat jako obrovský úspěch.

Hra je k dispozici ke stažení zdarma na Google Play a na App Store, reklamám a mikrotransakcím se však nevyhnete.  Nákupy v aplikaci můžou sahat až do výše 1399 Kč. Reklamy na vás budou čekat po každém závodě. Je tu ale možnost jejich odstranění za 28 Kč.

Máte na výběr ze 12 vozidel, z toho jsou však jen 4 modely originální, ostatní auta vychází z těchto prvních čtyř. Každému autu můžete vylepšit rychlost, akceleraci, ovladatelnost a turbo. Autům také můžete změnit barvu nebo přidat různé polepy. Tuning je tedy na mobilní hru poměrně rozsáhlý.

Na první pohled grafika hry vypadá velice pěkně, zdání však klame, a po velice krátké době si začnete všímat všech nedostatků. Grafika hry rozhodně nepatří k těm nejhorším, ale u závodních her tohoto typu by o něco lepší grafika nebyla na škodu. Celková stylizace hry bohužel vypadá poměrně zastarale. Posuďte sami.

Ovládání působí uměle a fyzika hry není zrovna na vysoké úrovni, musíte si tak na ovládání zvyknout. Až se však s ovládáním sžijete, pak se bude jednat o skvělou zábavu.

Jako velký nedostatek také beru fakt, že auto jede stejně rychle jak na asfaltu, tak na trávě. V nastavení si můžete vybrat mezi čtyřmi typy ovládání – nakláněním, volantem na obrazovce a mezi šipkami.

Než se dostanete k závodu se soupeři, musíte zajet kvalifikaci, což mi přijde jako zbytečný prvek. Stejné si myslím o výměně pneumatik, které musíte kupovat po každých 6 závodech. V kvalifikacích vás omezuje časový limit, do kterého musíte dráhu dojet. V jednotlivých závodech a kvalifikacích také můžete plnit různé úkoly, za které dostanete hvězdičky navíc. Umělá inteligence vám nijak nebude hru zjednodušovat, což je za mě velké plus. Multiplayer ve hře nenajdete.

Za každý zajetý závod či kvalifikaci dostanete kredity a žetony. Kredity slouží ke kupování nových vozidel a jejich vylepšování z hlediska jízdních vlastností. Žetony pak slouží k vylepšování auta po vizuální stránce.

Hra je přeložena do 12 jazyků včetně češtiny, což bude jeden z klíčových faktorů úspěchu.

Závěr

Rally Fury je povedená závodní hra, s ne však úplně přívětivým ovládáním. Rozhodně se nejedná o nejlepší rally hru pro mobilní telefony, ale i tak ji mohu doporučit. O něco lepší zážitek ze závodění vám jistě nabídne třeba Asphalt Xtreme od Gameloftu. Je ovšem potřeba brát v potaz, že Asphalt Xtreme zabírá 10x více místa v uložišti než Rally Fury.

Nogard (Twitter)

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s