Mars: Mars

Dneska se podíváme na dobrodružnou offline plošinovou hru Mars: Mars od vývojářského studia Pomelo Games. Studio tvoří skupina přátel, kteří vytváří nezávislé videohry v Montevideu, Uruguay (Jižní Amerika). Mají za sebou již 4 hry pro mobilní telefony: Bullet Boy, Mars: Mars, Once Upon a Tower, Dinosaurs are People Too. Mars: Mars je z nich jednoznačně nejúspěšnější.

Hra byla vydaná ke konci roku 2016. Je postavená na enginu Unity. Čísla stáhnutí této hry se blíží k 10 miliónům.

Mars: Mars vás zaujme především netradičním futuristicky minimalistickým designem. Ozvučení a vizualizace hry jsou zvládnuté na jedničku.

Hra vás vezme na pustou červenou planetu – na Mars. Vy se ocitnete v roli astronauta, který bude mít možnost za pomocí jetpacku Mars řádně prozkoumat.

Před vámi se budou tyčit číslované platformy, na které se máte s omezeným množstvím paliva dostat. Každá stanice vám pohonnou látku doplní, to vám umožní přepravu na další platformu. Občas se vám povede nějakou platformu přeskočit, za to budete odměněni pěknou animací. Cestu vám budou komplikovat černé díry. Tu a tam také najdete různé objekty, které vám umožní odrazit se bez použití paliva. V průběhu cesty také můžete narazit na ojedinělé stavby, vesmírná plavidla či jiné objekty, s kterými si budete moci vyfotit selfie. Herní měnu budete moci získat sbíráním v průběhu cesty, přeskočením platformy a různými denními odměnami. Ve hře naleznete 64 roztodivných badatelů, které si budete moci koupit za herní měnu (60 krystalů za hrdinu). Zvuky, barvy a pozadí hry se budou měnit podle jednotlivých hrdinů.

Přistávání na stanicích není vůbec jednoduché. Aby se vám povedlo na nějaké té platformě přistát, nesmíte letět příliš rychle. K brzdění budete potřebovat poměrně velké množství pohonné látky. S palivem tedy budete muset velmi pečlivě hospodařit. Pokud se ke stanici budete blížit až příliš velkou rychlostí, světélko u stanice vám to bude signalizovat blikáním.

Ve hře vnucené reklamy ani mikrotransakce nenaleznete. Reklamy jsou skvěle zakomponované do hry a objeví se jen na určitých platformách. Hra se vás zeptá, jestli se chcete podívat na nové oznámení z Marsu za 15 krystalů. Takovéto oznámení však můžete jednoduše odmítnout.

Hraním této hry budete moci získat až 11 achievementů různé obtížnosti do Her Play a Game Center na iOSu.

Hra je k dispozici pro Android i iOS.

Závěr:

Mars: Mars je skvělá hra, vhodná pro všechny mobilní hráče nebo lidi, kteří si chtějí nějakým způsobem zkrátit nudné chvíle. Osobně jsem se v důsledku recenzování dostal až na tisícou platformu, což mluví samo za sebe.

Nogard (Twitter)

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s