Tiles Hop

Rytmické hry dnes patří právě k těm nejpopulárnějším, není tak divu, že jich vzniká celá řada na všech platformách. Parádní ukázkou takové rytmické hry je například Beat Saber pro VR od českých vývojářů. Tento žánr her se ale dostal i na mobilní platformy – Android a iOS. Zde jistě znáte například Piano Tiles nebo Geometry Dash.

Velmi slavné rytmické hry pro mobilní telefony má také na svědomí vietnamské studio Amanotes. Toto vývojářské studio má na kontě již 23 her s více jak 250 milióny stáhnutími celkově. Jejich poslední počin je z konce roku 2018 a nese název Tiles Hop, na ten se dneska podíváme.

I hra Tiles Hop běží na velice populárním enginu Unity. Hra od data vydání získala přes 10 miliónů stáhnutí a více jak 200 tisíc hodnocení.

Celá hra působí jednoduchým minimalistickým dojmem. V grafice hry jsou použité všerůzné geometrické prvky – šestiúhelníky.

Po výběru skladby se ocitnete na jakési cestě. Tato cesta je posetá různobarevně svítícími dlaždicemi. Vy jako koule máte za úkol po těchto dlaždicích skákat. Nesmíte však vynechat ani jednu. Kouli můžete ovládat tažením prstu doleva, či doprava po displeji. Množství dlaždic a rychlost vašeho pohybu je ovlivněna rytmem písně. Tu a tam se dlaždice pohybují. Pokud nějakou z dlaždic minete, můžete zhlédnout reklamu, či zaplatit 50 diamantů pro pokračování. Nerozhodnete-li se však přistoupit ani na jednu z těchto možností, budete muset začít od znova. V průběhu cesty můžete sbírat herní měnu v podobě diamantů. Vaši vzdálenost vám hra signalizuje procenty a hvězdičkami na dlaždicích. Pokud budete skákat přesně do středu dlaždic, tak se vám plošinka zvětší a naopak.

Máte na výběr z více jak 70 písniček. Další si můžete importovat dle vašeho uvážení. V jednotlivých písničkách se bude střídat přes 20 různých pozadí. Na výběr také máte z mnoha jiných míčků. Hra je stále podporována vývojáři a aktualizace vycházejí velmi často.

Tiles Hop je také k dispozici na obě nejpoužívanější mobilní platformy – Android, iOS. Hru si můžete stáhnout zcela zdarma na Google Play či App Store.

Reklamy i mikrotransakce v Tiles Hop bohužel najdete. Reklam se však můžete vyhnout, pokud si vypnete připojení k internetu. Nebo si můžete reklamy nechat odstranit za 20 korun. Zatímco na reklamy se musíte podívat, abyste si odemkli nové skladby, mikrotransakce vás do ničeho nenutí.

Závěr

Tiles Hop je velmi povedená rytmická hra pro mobilní telefony. Přítomnost reklam a mikrotransakcí sice zamrzí, ale i tomu se dá předejít. Všichni milovníci hudby si jistě přijdou na své.

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s